Győzd le mobilfüggőséged!

Győzd le mobilfüggőséged!

4+1 tipp, amelynek segítségével legyőzheted mobilfüggőséged.

Fotókat készítenek, megszervezik az életünket, kapcsolatba lépnek szeretteinkkel és végtelen számú szórakoztató csatornát kínálnak számunkra a mindennapok során. Pontosan emiatt válhatunk durván telefonunk rabjaivá, ezt a súlyos problémát pedig meg kell oldanunk.

A változástól nem szabad félni, hiszen a változás elengedhetetlen és kivédhetetlen. Nyilvánvalóan az sem helyes, ha mindenféle technológiai újítástól mentesen szeretnénk élni életünket, hiszen ez egy olyan világ, amellyel szinte muszáj haladnunk, ha szeretnénk felvenni a versenyt a munkaerő piacon vagy éppen szeretnénk tudni, hogyan kell kommunikálnunk gyermekeinkkel, hogy ne veszítsük el a fonalat.

A legfrissebb tanulmányok szerint az Egyesült Királyságban élő felnőttek naponta 33-szor ellenőrzik mobiltelefonjukat, míg ez a szám a tizenévesek körében mintegy 90-re emelkedik. Mi több, a tesztek azt is kimutatták, hogy minél több időt töltünk telefonunk böngészésével, annál jobban befolyásolja az képességeinket, egyre kevesebb új emléket "gyártunk", egyre kevésbé gondolkodunk valamiről igazán mélyen, romlik az összpontosítás és kevésbé tudjuk befogadni a felénk érkező új információkat.

De hogyan szakadhatunk ki a görgetés csábító bűvköréből? Mutatjuk:

#1 Húzzuk meg saját határainkat, legyünk tudatos felhasználók

Nagyon fontos, hogy a telefonunkat ne életünk legfontosabb részeként, csupán időszakos segítségként, szórakoztató eszközként, munkaeszközként kezeljük. Ezt megoldandó, akár különböző alkalmazásokat is letölthetünk, amelyek segítenek organizálni és csökkenteni a telefonnal eltöltött időt.

#2 Detox

Kontrolláljuk kapcsolatunkat, amely telefonunkhoz fűz! Tartsunk napi minimum 30 perc szünetet, amikor egyáltalán nem nézünk rá, amikor olvasunk vagy éppen otthon hagyjuk és elmegyünk egyet sétálni, edzeni vagy éppen vásárolni. Ha minden alkalommal kicsit tovább bírjuk, előbb-utóbb elérhetjük az igazi megoldást, az időszakos 24 órás "méregtelenítést". Havi egy ilyen nap és teljesen máshogy látod majd a világot.

#3 A telefon alapvetően nem ébresztőóra

És ez tényleg így van! Ha belegondolunk, szinte mindenki az okostelefonja ébresztőórájának hangjára ébred, ez pedig nem feltétlenül egészséges, hiszen így már ébredés után néhány másodperccel elcsábulunk, és ha már arra járunk, gyorsan végigpörgetjük szokásos oldalainkat vagy lecsekkoljuk az e-maileket, ami nem jó pont. A teljes megoldás abban rejlene, ha a telefonjainkat teljes és totális mértékben kitiltanánk a hálószobából, hiszen sem lefekvés előtt, sem ébredés után nem kellene ilyen típusú képernyőt bámulnunk. Majd pedig lemennénk a boltba egy ébresztőóráért...

#4 Egy lájk többet mond minden szónál...

Vagy mégsem? Jól gondolod. Tudjuk, milyen jó érzés, ha valaki kedveli a hosszan készült, frappáns hozzászólásodat vagy a legújabb szelfit, azonban sokkal jobban jársz, ha nem egész nap vonod el a figyelmed a valódi életről és kikapcsolod legalább egy napszakra az értesítéseket vagy éppen repülőgép üzemmódra állítod a készüléket, amíg fontosabb teendőid adódnak.

#+1 A telefonod nem vesz feleségül...

Fiúk-lányok, a mi dolgunk igazán nem az, hogy bármiről is papoljunk, de a legfontosabb tanács, amit érdemes megjegyeznetek, hogy semmi sem olyan fontos az életben, mint a családunkkal, a szeretteinkkel és a barátainkkal eltöltött minőségi idő. Ez csak és kizárólag akkor lehet teljes, ha igazán odafigyelünk egymásra, beszélgetünk és elalvás előtt nem feltétlenül azzal foglalkozunk, hogy végiggörgessük az Instánkat a legaljáig.


noizz.hu

#kapcsolódó

Jobbak a pályakezdők esélyei, mint egy évvel korábban

Jobbak a pályakezdők esélyei, mint...

Jobbak a pályakezdők esélyei, mint egy évvel korábban

20 fok fölötti melegre számíthatunk

20 fok fölötti melegre számíthatunk

20 fok fölötti melegre számíthatunk