Kodályosok Erdélyben

Kodályosok Erdélyben

A nyíregyházi iskola tanulói négy napot tölthettek Székelyföldön.

Békás-szoros, Gyilkos-tó, Kolozsvár, Korond. Csak néhány hely azok közül, melyeket a Nyíregyházi Kodály Zoltán Általános Iskola hetedik évfolyamos diákjai felkerestek Erdélyben. A Határtalanul program keretében tölthetett néhány napot Székelyföldön 47 tanuló és 4 pedagógus május 31-e és június 3-a között.

Mivel ének tagozatos iskoláról van szó, így a gyerekek egy gyönyörű koncertet is adtak, könnyet csalva a székely emberek szemébe. A diákokra nagy hatással volt az utazás, megismerhették Székelyföld történelmét, kultúráját, megnézhették történelmi nevezetességeit illetve természeti szépségeit.
Dankó L

#kapcsolódó

Egyedülálló karikatúrákból nyílt kiállítás a Vasvári Pál Gimnáziumban

Egyedülálló karikatúrákból nyílt kiállítás...

Egyedülálló karikatúrákból nyílt kiállítás a Vasvári Pál Gimnáziumban

Döntőben a kölcseysek

Döntőben a kölcseysek

A 11. Kárpát-medencei Kölcsey Ferenc szónokverseny döntőjébe jutottak a Nyíregyházi...