Plusz mentőautókat állítottak szolgálatba a koronavírus miatt

Plusz mentőautókat állítottak szolgálatba a koronavírus miatt

Plusz mentőautókat állítottak szolgálatba a koronavírus miatt

Minden megyében és a fővárosban is plusz kocsikat állított szolgálatba az Országos Mentőszolgálat (OMSZ), hogy biztosítsák a koronavírus-fertőzés gyanúja miatti kórházba szállításokat - mondta a szervezet szóvivője az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.

Győrfi Pál kiemelte: az OMSZ története során mindig fel volt készülve arra, hogy fertőző betegeket lásson el, jelenleg is minden mentőautónak tartozéka az ehhez szükséges védőfelszerelés. Hozzátette: arra is felkészültek, hogy kórházba szállítsák azokat az embereket, akiknél felmerül a koronavírus-fertőzés gyanúja. Ezért minden megyében plusz kocsikat állítottak szolgálatba, és a fővárosban is több ilyen autó működik - emelte ki.

A szóvivő közreműködésével készült tájékoztató videó kapcsán Győrfi Pál a higiénés szabályok betartásának fontosságára hívta fel a figyelmet, amelyek nemcsak a koronavírus, hanem az influenza és a nátha ellen is használatosak. Hangsúlyozta: Magyarországon 250 éves múltra visszatekintő közegészségügyi és járványügyi szervezet dolgozik, van egy koordináltan működő magyar egészségügyi hálózat és van egy erős kormányzati szándék a biztonság garantálására.

Azt tanácsolta: kövessék az operatív törzs mindennapos információit, minden naprakész hír elérhető a koronavirus.gov.hu oldalon.

 

Forrás: koronavirus.gov.hu

#kapcsolódó

Etikai eljárás indul az SZTE rektorával szemben

Etikai eljárás indul az SZTE rektorával...

Etikai eljárás indul az SZTE rektorával szemben

Azonnali hatállyal elrendelt új intézkedések Nyíregyházán

Azonnali hatállyal elrendelt új intézkedések...

Azonnali hatállyal elrendelt új intézkedések Nyíregyházán