Újabb bajnoki érmet szereztek a tájfutók a hétvégi országos bajnokságon

A hétvégén az Aggteleki Nemzeti Park területén versenyeztek a tájékozódási futók, akik az ország számos pontjáról szép számban jelentkeztek a megmérettetésre, köztük a Nyíregyházi Sportcentrum tájfutói is.

A hétvégén az Aggteleki Nemzeti Park területén versenyeztek a tájékozódási futók, akik az ország számos pontjáról szép számban jelentkeztek a megmérettetésre, köztük a Nyíregyházi Sportcentrum tájfutói is. Szombaton a Hosszútávú Országos Bajnokságon küzdöttek a sportolók  a legjobb eredmények eléréséért, vasárnap pedig 3 fős csapatok indultak a Pontbegyűjtő Országos Csapatbajnokságon.

A tájfutók mindkét napon az Aggteleki-karszt gyönyörű terepén futhattak. Az igen szintes, köves terep és a technikás pálya igazi kihívást jelentettek a versenyzőknek.  Szombaton már a verseny rajtjába történő eljutás is majdnem felért egy versenypályával, hiszen a rajtba a 4km-es „séta” (240 m szintemelkedéssel) megtétele után jutottak el a versenyzők, majd ezután futották le a pályájukat.

Vasárnap első alkalommal indultak a gyerekek a PCSB-n.  Mivel most indultak először a gyerekek ilyen versenyen, ezért mindössze az volt a cél, hogy hibapont nélkül, eredményesen teljesítsék a pályákat.  Ezt alaposan túlteljesítették, hiszen kiváló eredményt ért el a Nyíregyházi Sportcentrum mindhárom utánpótlás korú csapata. Bronzérmes lett az F18 kategóriában a Balatoni Tamás – Csis Nándor Imre – Sztojka Milán Szabolcs alkotta csapatnegyedik lett F14A kategóriában a Nagy-Kovács Vince – Papp Zoltán Sámuel -Veress Anna trió, míg 5. helyen végzett az N16A kategóriában a Bilecz Sára – Lakatos Róza – Orosz Panna összeállítású csapat.

W16E: Lakatos Róza 12.hely

5.helyen végzett N16A kategóriában a  Bilecz Sára – Lakatos Róza – Orosz Panna összeállítású csapat.