Nyíregyházi szakemberek Lublinban – a fenntarthatóság a jövő záloga

Nyíregyházi szakemberek Lublinban – a fenntarthatóság a jövő záloga

2025. február 4-7. között került sor a "Tourism4SDG – A turisztikai szakpolitikai eszközök hatékonyságának javítása a fenntartható fejlődés érdekében" című projekt második partnertalálkozójára a lengyelországi Lublinban, melyen a Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft. munkatársai is részt vettek.

Az első nap megtartott konferencián értékes előadások hangzottak el a Lublini Vajdaság turisztikai kínálatáról, a területén található nemzeti parkok működéséről, a fenntarthatóságban alkalmazható monitoring rendszerről, valamint arról, hogyan jelenik meg a fenntarthatóság a szállodaiparban. A második nap a jó gyakorlatok megismerésével folytatódott, melynek során a résztvevők ellátogattak a Lublintól 30 km-re található Nałęczów gyógyhelyre, illetve megtekintettek egy olyan szállodát, ahol a zöld megoldások mellett a társadalmi szerepvállalásra is nagy hangsúlyt helyeznek. A napot egy „gyógyító falu” elnevezésű létesítmény meglátogatása zárta, ahol minden a fenntarthatóságról szólt az épületek kialakításától kezdve, a saját növények megtermesztésén át a természetes kozmetikumokig.

A projekt megvalósításában résztvevő portugál, spanyol, lengyel, holland, francia, litván, észt, albán és szerb régiók és városok képviselői márciusban a franciaországi La Rochelle-ben, májusban pedig Nyíregyházán találkoznak majd.

#kapcsolódó

Amiről az utcák mesélnek... Amikor még az Evangélikus Nagytemplom tornyából figyelték a várost

Amiről az utcák mesélnek... Amikor...

Amikor 1885-ben a huszár laktanya padlásán keletkezett tűz, akkor arról elmélkedett...

Érdemes olvasni a NAV-leveleket

Érdemes olvasni a NAV-leveleket

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Adó- és...