Rangos állami kitüntetést kaptak

Rangos állami kitüntetést kaptak

2022. augusztus 19-én a Pesti Vigadóban a Magyar Köztársaság elnöke Vajda Tamás mesteredző részére, a Nyíregyházi Egyetem Testnevelés és Sporttudományi Intézetének egyetemi docense részére az úszósport területén edzőként elért, nemzetközi szinten is kimagasló eredményei, valamint a tehetséggondozásra kiemelt figyelmet fordító oktatói-nevelői munkája elismeréseként; valamint Dr. Jankáné dr. Puskás Bernadett művészettörténész, a Nyíregyházi Egyetem Vizuális Kultúra Intézetének egyetemi tanára részére a posztbizánci és a görögkatolikus művészet kutatása terén elért, nemzetközileg elismert eredményei, valamint a határokon átívelő kulturális és felsőoktatási szakmai kapcsolatok kiépítése terén is eredményes oktató- és szervezőmunkája elismeréseként a Magyar Érdemrend Lovagkereszt kitüntetést ado​mányozta.

Az ünnepségen Csák János miniszter és Vitályos Eszter, a tárca parlamenti államtitkára adt át a Magyar Érdemrend Középkereszt a csillaggal polgári tagozat, a Magyar Érdemrend Középkereszt polgári tagozat, a Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat díjakat. Vitályos Eszter és Hoppál Péter, a tárca kulturális államtitkára pedig a Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat, valamint a Népművészet mestere díjakat adta át.

#kapcsolódó

Vádemelés a feleségét leszúró férfi ellen

Vádemelés a feleségét leszúró férfi...

Emberölés bűntettével vádolja az ügyészség azt a férfit, aki családi vita során...

Lebukott egy vállalkozó

Lebukott egy vállalkozó

Feketén, mint az aszfalt