Nemzetközi csere testvérvárosokkal

Nemzetközi ifjúsági cserét valósítottak meg a Mustárházban német, lengyel, bolgár és magyar fiatalok részvételével.

A Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda tagjai július 26. és augusztus 2. között az „Activate democracy" elnevezésű nemzetközi ifjúsági csere programban vettek részt, melyet a Mustárház szervezett. Az Erasmus+ támogatásával megvalósult program keretein belül német, lengyel és bolgár fiatalok utaztak a Mustárházba.

Az együtt töltött hét során a demokrácia témáját dolgozták fel. Többek között beszéltek emberi jogokról, közvetett és közvetlen demokráciákról és kifejtették véleményüket a témával kapcsolatban különböző viták és projektfeladatok során. A projekt külön érdekessége, hogy a német és a lengyel partner a projektben Nyíregyháza testvérvárosai, Iserlohn és Rzeszów voltak. Mindezek mellett a kikapcsolódásra is maradt idő, a helyi nevezetességek megtekintése mellett nemzetközi esteket is szerveztek, ahol a résztvevők bemutathatták országaik nevezetességeit, ételeit, táncait és kultúráját.

Fodor Hanna

Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda

Népszerű a nyíregyházi strand – Már a reggeli órákban rengetegen érkeznek

Népszerű a nyíregyházi strand – Már...

Szerda éjfélig van érvényben a legmagasabb, harmadfokú hőségriasztás.