KEZDŐDIK A NAGY KLASSZIKUSOK ÉVADA A MÓRICZ ZSIGMOND SZÍNHÁZBAN

KEZDŐDIK A NAGY KLASSZIKUSOK ÉVADA A MÓRICZ ZSIGMOND SZÍNHÁZBAN

A Delila és Az öreghölgy látogatása várja szeptemberben a közönséget

Szeptember 9-én, szombaton 19 órától mutatjuk be a nagyközönségnek Delila című nagyszínpadi előadásunkat. Fordulatokban bővelkedik ez a bűbájos, külföldön is nagy sikerrel játszott vígjáték, amelynek írója Molnár Ferenc, a Pál utcai fiúk méltán világhíres szerzője. A rendező pedig a számtalan díjjal elismert Mohácsi János, aki az Illatszertárral jelentkezett pár éve Nyíregyházán, és aki ebben az előadásban is az élet keserédes voltát mutatja be.

Szeptember 15-én, pénteken 19.30-kor érkezik Keresztes Attila rendezése: Az öreg hölgy látogatása a Krúdy Kamarába. A történet helyszíne egy gazdaságilag az összeomlás szélén álló kis falu, Güllen, itt él Alfred Ill. A helyi lakosok abban reménykednek, hogy Ill nemsokára hazalátogató ifjúkori szerelme, az időközben milliomossá lett Claire Zachanassian anyagi segítségével megmenekülhet a falu.

A nagy sikert aratott Teljesen idegenek című előadással ismét várjuk Nézőinket szeptember 23-án, szombaton 19 órától. A többszörösen díjazott olasz filmből készült előadás olyan kényes kérdéseket feszeget, hogy mit jelent őszintének lenni egy barátságban, szerelemben, hogy meg lehet-e ismerni a másik embert, vagy erre az együtt leélt élet is kevés.

A zene az kell - Kuthy Patrícia és Illyés Ákos, a Móricz Zsigmond Színház színművészei musical és operett dalokat énekelnek, például az Aladdin, a Valahol Európában, a Dzsungel könyve musicalekből, vagy a Csárdáskirálynő operettből, és érdekes történeteket mesélnek szeptember 15-én, pénteken 18 órától a Bencs Villában.

Szeptember 22-én, pénteken 11 órától a Bárány Frigyes Stúdió (volt Művész Stúdió) első ovis bérlet bemutató előadására, a Bogyó és Babócára várjuk elsősorban a legkisebbeket. A népszerű, valószínűleg minden kisgyermek által ismert és szeretett mese ezúttal színházi előadásként örvendezteti meg a kicsiket, élőzenével, tánccal, közös énekléssel. Szülő és gyermek, felnőtt és pöttöm egyformán részese lehet a vidám hangulatú együttlétnek, mely így igazi közösségi élménnyé válik. 

Szeptember 30-án, szombaton 18 órától Horváth Margit és Tóth Károly, a nyíregyházi teátrum színművészei Emlékszel még? című operett- és sanzonestjére várjuk a közönséget, melynek a Szindbád Szabadtéri Pódiumszínpad ad otthont.

Jegyek elérhetőek online itt:

https://moriczszinhaz.jegy.hu/

vagy személyesen:

Móricz Zsigmond Színház Jegyiroda

Nyíregyháza, Színház u. 2.; Telefon: + 36 42 507 006 +36 30/303-2875 +36 20/233-2926

E-mail: szervezes@moriczszinhaz.hu

#kapcsolódó

Elon Musk agyba ültethető chipje az emlékeinket is lementheti

Elon Musk agyba ültethető chipje az...

Az illetékes amerikai hatóságok engedélyezték az emberi agyba ültethető chipek...

Sztárvendéges, tortás, méltó Városnapok az évfordulón

Sztárvendéges, tortás, méltó Városnapok...

3500 szeletes, egészséges finomság kóstolható szombaton a pezsgő programok...