Ismét Erasmus+ nemzetközi ifjúsági cserevalósult meg Nyíregyházán

Vallásközi párbeszéd

Ismét Erasmus+ nemzetközi ifjúsági csere valósult meg Nyíregyházán öt ország részvételével.

Augusztus 6-13. között az Európai Fiatalokért Egyesület a Mustárházban valósította meg "Youth and religions" elnevezésű nemzetközi ifjúsági cseréjét  Nyíregyházán. Az Erasmus+ támogatásával létrejött projekten olasz, török, észak-macedón, spanyol és magyar fiatalok vettek részt, összesen 26-an. A hét fő témája a vallások közötti párbeszéd volt, ezt dolgozták fel különböző projektfeladatok, viták és beszélgetések során. A program keretében ellátogattak a város több templomába, ahol lelkipásztorok segítségével ismerhették meg a kereszténységen belüli különbségeket, illetve többet is megtudhattak a különböző felekezetek felépítéséről, mindennapi életéről, tevékenységéről. Mindezek mellett már hagyományosnak tekinthetően a fiatalok megismerkedhettek egymás kultúrájával a nemzetközi esteken, de ellátogattak szabadidejükben Tokajba és Budapestre is.

Fodor Hanna

Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda

Érkezik a „kuka" matrica

A matrica nélküli edényeket ellenőrizni fogják.