RAGADOZÓ MADARAK KÖZÖTT A KARVALYKESELYŰ

RAGADOZÓ MADARAK KÖZÖTT A KARVALYKESELYŰ

Már látható a tavasszal született karvalykeselyű fióka a Nyíregyházi Állatparkban. Kirepült fészkéből, így már együtt lakhat más ragadozó madarakkal a Tarzan ösvényén lévő röpdében.

Szüleivel és más, nagy ragadozó madarakkal együtt tölti napjait a kis karvalykeselyű fióka a Nyíregyházi Állatparkban. Márciusban kelt ki a tojásból, ami igazi szenzáció volt, hiszen a kritikusan veszélyeztetett madárfajnak Magyarországon most először született utódja.

 

EGYETLEN FIÓKA SZÜLETETT

 

A Nyíregyházi Állatparkban élő tenyészpár csaknem 20 évvel ezelőtt költözött Sóstóra. A két madár sokáig nem mutatott érdeklődést egymás iránt, de idén januárban fészket raktak, az egyetlen tojásból pedig 55 nap alatt kikelt a fióka. A rohamos gyorsasággal növekvő kis karvalykeselyű eddig egy a látogatóktól elzárt részen élt, ahol szülei felváltva etették. Most viszont, amikor kirepült fészkéből, vagyis röpképessé vált, a szakemberek úgy gondolták, ideje, hogy összeköltözzön az állatpark más nagy, ragadozó madaraival.

– Itt a Tarzan ösvényének hatalmas Afrika röpdéjében a fekete kontinens jellegzetes madarait látjuk, a kaffersast, a vitézsast, nagyon impozáns sasféléket, de mellettük marabuk és kaffer szarvasvarjúk is élnek itt – mondta Révészné Petró Zsuzsa, a Nyíregyházi Állatpark osztályvezetője. – Egy nap kellett ahhoz, hogy a karvalykeselyű család a többiekhez csatlakozva újra jól érezze magát a falkában. Hogyha berakjuk a ragadozó madarakhoz a táplálékot, ami az ő esetükben hús, akkor mindenki megtalálja magának azt, amire szüksége van. De azért működik a dominancia, hiszen a vitézsas vagy a kaffersas az első, aki táplálkozik, ők félre is vonulnak, a marabu és a kaffer szarvasvarjú viszont másképp viselkedik, ők senkitől nem félnek, és el is veszik másoktól a táplálékot.


Cikk folytatása: http://www.nyiregyhaza.hu/ragadozo-madarak-kozott-a-karvalykeselyu-2016-08-03


#kapcsolódó

VÉGZETES ELSŐ RANDI

VÉGZETES ELSŐ RANDI

Első alkalommal kíséreltek meg nagymacskákat pároztatni.