A START programcsalád keretében országosan közel húsz csapat indult el a vállalkozói tehetségek felkutatására kiírt versenyen, hogy a szakértő mentorok segítségével minél közelebb kerüljön ötletével a megvalósításhoz. A START Ideathon a START programcsaládon belül a 16 -20 éves korosztály számára nyitott ötletverseny. A vállalkozói tehetségek az üzleti életben már bizonyított, tapasztalt mentorok segítségével dolgozhatták ki vállalkozásuk ötletét. A csapatokat segítő kulcsmentorok Mészáros Anita, szervezet- és vállalatfejlesztési tanácsadó, Pécsi Máté és Fáy Balázs, a Sponsomore alapítói, Szűcs Endre, a bedrock.farm ügyvezetője, valamint Paris Noble, az Elevate Strategy & Design társalapítója voltak. A kulcsmentorok végigkövették az ötlet fejlesztésének teljes folyamatát és ellátták tanácsokkal a diákokat a program során.
Az április 12-én, Budapesten megrendezett pitchversenyen zsűri előtt mutathatták be ötletüket a résztvevő csapatok. A verseny megnyitóján Sándor-Kovács Dóra, a Nemzeti Tehetség Központ ügyvezetője, valamint Jónás László, a Design Terminal ügyvezető igazgatója köszöntötte a résztvevő csapatokat. A versenyző csapatokat értékelő zsűriben Sándor-Kovács Dóra, a Nemzeti Tehetség Központ ügyvezetője, dr. Csáky Gyopár, a Nemzeti Tehetség Központ programigazgatója mellett Miklós Sára, a Design Terminal ügyfélkapcsolati vezetője és Gyulai Sarolta, a START program egyik alumni startup vállalkozója kapott helyet.
A győztes csapat a Nyíregyházi SzC Bánki Donát Műszaki Technikum és Kollégium négy fős csapata lett. A BánkiDual tagjai, Szabados József, Bartha Levente, Balogh János, Tóth Zsombor (felkészítő tanár: Zsigó Zsolt) a duális képzőhelyek keresését segítő platformot terveztek, mely diákoknak és cégeknek egyaránt megkönnyítené a kapcsolatfelvételt. A DualPath applikáció funkcióihoz részletes piackutatást végeztek, iskolatársaik mellett a potenciális képzőhelyek igényeit is felmérték. A csapat minden tagja 150.000 Ft értékű ajándékutalvány mellett három hónapon keresztül 30.000 Ft ösztöndíjban részesül, ezen felül részt vehetnek a 2025-ös Talent’s Talk-on, a tehetségek fórumán is.
A második helyezett RAVEN csapatát Simon Márton, a BMSZC Bláthy Ottó Titusz Informatikai Technikum és Lakatos Attila István, a Győri Szakképzési Centrum Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium diákjai alkották. Ötletük okos öntözési megoldást kínál kis- és közepes méretű gazdaságok számára, alacsony költségű, nagy hatótávolságú érzékelőkkel, amelyek figyelik a talajnedvességet és optimalizálják az öntözést. A versenyre a csapat az értékelők prototípusával, weboldallal és applikációval érkezett, melyek a vízmegtakarítást és a termelési költségek csökkentését támogatják. A csapat mindkét tagja 100.000 Ft értékű ajándékutalvány mellett három hónapon keresztül 30.000 Ft ösztöndíjban részesül.
A harmadik helyet egy olyan kávézó és cukrászda ötlete érte el, ahol a vendégek ehető pohárban és tányéron kaphatják kézbe a finomságokat, csökkentve a használatból keletkező hulladékokat. Az ÖkoCuki Kft. csapata által kidolgozott ehető pohár nagy sikert aratott, melynek különböző ízesítésű prototípusát is megkóstolhatták a zsűri tagjai. Az ÖkoCuki Ózdról érkezett 5 fős csapata az Széchenyi István Katolikus Technikum és Gimnázium diákjaiból állt. Tóth Dana, Varga-Seres Panna, Heindrich Vivien, Majoros Bálint és Szoó Milán munkáját Cseh Tamásné és Keresztes-Jakab Zsófia felkészítő tanár is segítette. A csapat minden tagja 50.000 Ft értékű ajándékutalvány mellett három hónapon keresztül 30.000 Ft ösztöndíjban részesül.
Mindhárom csapat automatikusan továbblépési lehetőséget kapott arra, hogy a következő évi START programban továbbfejleszthetik vállalkozási ötletüket, eljuttatva azt akár a piacra lépésig. Emellett Gém Péterrel, a Dorko alapítójával is találkozhatnak, akitől a vállalkozói világba és karrierútba nyerhetnek betekintést.