Vasvárisok orosz nyelvű filmsikere

Vasvárisok orosz nyelvű filmsikere

Részletek itt!

A budapesti Orosz Kulturális Központ filmes versenyt hirdetett. A jelentkezők feladata az volt, hogy 5 perces kisfilmet készítsenek a megadott témák egyikéről, orosz nyelven.

A Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium 11. osztályos diákjai, Holik Édua és Németh Gréta a magyarok számára legkülönlegesebb orosz szokásról- az ortodox hívők jeges vízbe való merüléséről- készítették pályamunkájukat. A szakemberekből álló zsűri a vasvárisok filmjét a legjobb négy közé választotta. A lányok a könyvjutalmukat december végén az Orosz Kulturális Központban vehették át felkészítő tanárukkal, Viraszkó Szilviával közösen.

#kapcsolódó

Ennek már „kultúrája” van: Nyíregyházán kifliben adják a gyrost

Ennek már „kultúrája” van: Nyíregyházán...

A gyros kifliben Nyíregyházáról indult hódító útjára több mint 20 évvel ezelőtt...

Az ember

Az ember

Rónai Krisztián írása