Tíz krónikus beteg hunyt el az elmúlt 24 órában

Tíz krónikus beteg hunyt el az elmúlt 24 órában

Tíz krónikus beteg hunyt el az elmúlt 24 órában

Újabb 48 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 1458 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek. Elhunyt újabb 10 idős, krónikus beteg – a koronavirus.gov.hu adatai alapján. Ezzel 109 főre emelkedett az elhunytak száma. 120 fő pedig már gyógyultan távozott a kórházból.

Az elhunytak között a legfiatalabb 46, a legidősebb 92 éves volt.

A halálos áldozatok alapbetegségekkel küzdöttek, többek között magas vérnyomással, pajzsmirigy túlműködéssel, hasnyálmirigy gyulladással, daganatos megbetegedéssel, érelmeszesedéssel, krónikus veseelégtelenséggel, szívelégtelenséggel, pitvarfibrillációval, cukorbetegséggel, idült obstruktív tüdőbetegséggel, demenciával, szívritmus zavarral, tüdő fibrózissal, vérszegénységgel és epekövességgel.

Két esetben egyelőre nem áll rendelkezésre információ.

hirado.hu

#kapcsolódó

Maszkot kapnak a 65 év feletti nyíregyháziak

Maszkot kapnak a 65 év feletti nyíregyháziak

Maszkot kapnak a 65 év feletti nyíregyháziak

Nevelőszülőket toboroztak Nyíregyházán

Nevelőszülőket toboroztak Nyíregyházán

Hazánkban mintegy 5200 nevelőszülő van.