A BÚCSÚZÓ ŐSZ SZÍNEI A BOTANIKUS KERTBEN

A Nyíregyházi Egyetem Tuzson János Botanikus Kertje minden évszakban lenyűgöző látvány nyújt – nincs ez másként az ősz utolsó napjaiban sem.

Fotósunk madártávlatból örökítette meg a bordó, barna, zöld és sárga színek kavalkádját Nyíregyháza egyik legszebb parkjában. A varázslatos hangulatot a kert tavának kristálytiszta víztükre még inkább fokozza, s ha szeretnénk átélni a hely nyújtotta élményt bizony siessünk. A nyíregyházi mérnök, Dávid Mihály által kiadott Dávid-naptár jóslata szerint december 20. után már számíthatunk az igazi télre, így talán Karácsonyra már hó fogja fedni a botanikus kert több száz éves növényeit.

Farkas Fanni

Légifelvételek: Kohut Árpád

Nyíregyházi fiatalok Dániában

A Ciripelő verseny sikere