Érzékenyítő program a Wesselényiben

Érzékenyítő program a Wesselényiben

A 11. a osztály tapasztalatai

Ebben a tanévben új színházi nevelési projektet indítottak el a Nyíregyházi Színházi Nevelés Regionális Központjának munkatársai.

Színészek, drámatanárok vezetésével olyan interakítv órákon vehettünk részt a Nyíregyházi SzC Wesselényi Miklós Középiskolája, Szakiskolája és Kollégiuma diákjaiként, ahol személyes élményeken keresztül alakíthattuk ki véleményünket olyan társadalmi problémákról mint a mélyszegénység, előítéletesség, illetve kirekesztettség. A szociopoly előadáson a szegénységben élő emberek helyzetébe léphettünk, a drámajátékos szimuláció során fizetés és munka nélkül egy hónapig kellett megélnünk a részünkre kiutalt segélyösszegből. Rövid jelenetek keretében a falu lakóit is megismertük: az uzsorást, a rendőrt, a polgármestert, és komoly döntéseket kellett hoznunk kiadásainkról és bevételeinkről.

(11/A osztály)

#kapcsolódó

Töklámpások az Arany bejáratánál

Töklámpások az Arany bejáratánál

Az Arany megint nagyot dobott! Diákok, szülők és a Jósavárosiak nem tudnak...

Életkedv a Zays Héten

Életkedv a Zays Héten

ÉLETKEdv – Szeretni és szeretve lenni - Lippai Marianna motivációs előadónak...