Érzékenyítő program a Wesselényiben

Érzékenyítő program a Wesselényiben

A 11. a osztály tapasztalatai

Ebben a tanévben új színházi nevelési projektet indítottak el a Nyíregyházi Színházi Nevelés Regionális Központjának munkatársai.

Színészek, drámatanárok vezetésével olyan interakítv órákon vehettünk részt a Nyíregyházi SzC Wesselényi Miklós Középiskolája, Szakiskolája és Kollégiuma diákjaiként, ahol személyes élményeken keresztül alakíthattuk ki véleményünket olyan társadalmi problémákról mint a mélyszegénység, előítéletesség, illetve kirekesztettség. A szociopoly előadáson a szegénységben élő emberek helyzetébe léphettünk, a drámajátékos szimuláció során fizetés és munka nélkül egy hónapig kellett megélnünk a részünkre kiutalt segélyösszegből. Rövid jelenetek keretében a falu lakóit is megismertük: az uzsorást, a rendőrt, a polgármestert, és komoly döntéseket kellett hoznunk kiadásainkról és bevételeinkről.

(11/A osztály)

#kapcsolódó

Kölcseysek és a Magyar Kultúra Napja

Kölcseysek és a Magyar Kultúra Napja

A Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium a magyar kultúra napja alkalmából több...

Játékos tanítás-tanulás, élmények a Nyíregyházi Egyetemen és az Eötvös Gyakorlóiskolában

Játékos tanítás-tanulás, élmények a...

A LEGO Education Módszertan bevezetése a tanító- és tanárképzésben és gyakorlata...