Kezdetét vette a Nyíregyházi Állatpark nyári tábora

Kezdetét vette a Nyíregyházi Állatpark nyári tábora

Júniusban indult el a Nyíregyházi Állatpark nyári táborának első turnusa, melyet évről évre egyre nagyobb érdeklődés övez.

– Annak idején mindössze 15-20 gyerek vett részt a turnusokban, most már egyszerre tíz 20 fős csoportot tudunk koordinálni. A gyerekek egy nap alatt két állatos programban vesznek részt, illetve a kijelölt főhadiszálláson tanulnak a napi témával kapcsolatban. Beleshetnek a kulisszák mögé, hiszen a park dolgozóinak mindennapjai is feltárulnak előttük. Elefántetetés, zsiráfház megtekintése, ocenárium karanténjának felfedezése, papagájtréning megfigyelése, és ez mind csak néhány példa a megannyi programlehetőség közül – árulta el a Lokál Extrának Révészné Petró Zsuzsa, a Nyíregyházi Állatpark szóvivője.


A makik etetése a gyerekek kedvenc időtöltése


Azt is megtudtuk, a táborozó gyerekek leginkább a testközeli élményeket kedvelik, így nem véletlen, hogy a makietetés számít a legnépszerűbb programnak, de a kígyósimogatásért és a teknősök mosdatásáért is odavannak a mini gondozók. És nem csupán az egzotikus vidékek élővilága kapott kiemelt helyet, a tábor szervezői fontosnak tartják, hogy a hazai erdők, illetve mezők állatvilágát is megismerjék a gyerekek, s azt is megtanulják, hogyan kell viselkedni egy veszélyes állattal való találkozás során.


A bátrabbak kígyót is simogathatnak


– A táborozók azon túl, hogy belelátnak az állatkerti életbe, számos értékes és hasznos információval lesznek gazdagabbak, ez reményeink szerint formálja szemléletüket. Mesélünk nekik a fajmegőrzésről, a felelős állattartásról, a lóápolásról és nyuszigondozásról, valamint arról is, hogy miként kell berendezni egy édesvízi akváriumot – mondta a park szóvivője, aki azt is elárulta, hogy minden csoporttal van egy zoopedagógus, akit a Nyíregyházi Egyetem két hallgatója segít. Őket egészítik ki a nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium diákjai, akik évek óta – idén nyolcvan fővel – részt vesznek a táborban segítőként vagy kistanárként.


Mmm, de finom!


Farkas Fanni

Fotók: Kohut Árpád

Forrás: Lokál

#kapcsolódó

Gördeszkázó teknősbéka

Gördeszkázó teknősbéka

Szinte már mindenre meg lehet tanítani házi kedvenceinket, de gördeszkázó teknősbékát...

FEHÉR OROSZLÁN SZÜLETETT ÁLLATPARKUNKBAN

FEHÉR OROSZLÁN SZÜLETETT ÁLLATPARKUNKBAN

Az elképesztően aranyos csöppség 2016. augusztus 26-án látta meg a napvilágot...