"​Káposzta, káposzta, téli nyári káposzta...."

"​Káposzta, káposzta, téli nyári káposzta...."

​Krúdy Gyula novellájában olvashatjuk, mennyire fontos volt ősszel a káposztataposás: " hogy a káposzta savanyodhasson, és a majdani farsangi bálon töltött- vagy toroskáposztaként térjen vissza.​"​

Érdekes kiállítás vonja magára a figyelmet az Eötvös Gyakorlóiskola előterében.

A káposztataposás régi hagyományát elevenítik fel a kiállított tárgyak.

A diákok előadás keretében megismerhették a kihalóban lévő tartósítási módszer tevékenységeit,

szokásait, és kipróbálhatták a tanítónénikkel együtt a káposztagyalulást.

#kapcsolódó

Elballagtak a Westsik Vilmos Élelmiszeripari Szakközépiskola és Szakiskolából

Elballagtak a Westsik Vilmos Élelmiszeripari...

Fotósunk is ott volt, nézd meg a képeket!

MIÉRT AJÁNDÉKOZUNK KARÁCSONYKOR?

MIÉRT AJÁNDÉKOZUNK KARÁCSONYKOR?

Ma már szinte egybefonódott a Karácsonnyal az ajándékozás gyakorlata. De mégis...