300-ra nőtt a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma

300-ra nőtt a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma

300-ra nőtt a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma

Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 300-ra nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Az eddigi 28 főről 34-re nőtt a gyógyultak száma is.

A csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus. A beazonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek. A tömeges fertőzés lelassításához nagyon fontos, hogy az idősek, a diákok, a külföldről hazatérők, és aki teheti, az maradjon otthon, továbbá mindenki tartsa be a szabályokat és az ajánlásokat.

A hazánkban beazonosított új koronavírus-fertőzöttek száma: 300 fő. Közülük 10 iráni, 2 brit, 1 kazah, 1 vietnámi és 286 magyar állampolgár.

Csak közösen tehetünk a járvány lassításáért!

https://www.youtube.com/watch?v=UQOCgPtBYCk&feature=emb_logo


koronavirus.gov.hu

#kapcsolódó

Növelik a koronavírus-tesztek szállításához szükséges kapacitást

Növelik a koronavírus-tesztek szállításához...

Növelik a koronavírus-tesztek szállításához szükséges kapacitást

Nyári zápor és pára

Nyári zápor és pára

Az idei nyár elég változatos az időjárást tekintve. Frontok jönnek, mennek....