Jövő hétfőig lehet jelentkezni a bértámogatási konstrukciókra

Jövő hétfőig lehet jelentkezni a bértámogatási konstrukciókra

Jövő hétfőig lehet jelentkezni a bértámogatási konstrukciókra

Jövő hétfőig lehet jelentkezni a bértámogatási konstrukciókra - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára sajtótájékoztatón hétfőn, Budapesten.


György László közölte: a munkahelyvédelmi bértámogatással a kormány több mint 226 ezer munkavállalónak nyújtott támogatást. A gazdaság védelme és újraindítása során a munkahelyek megerősítésére és új munkahelyek teremtésére helyezik a hangsúlyt, a bértámogatási programok meghosszabbítását nem tervezik - mondta.

Az államtitkár kiemelte, hogy tizedik hete folyamatosan csökken a regisztrált álláskeresők száma, az elmúlt héten 2456-tal lett kevesebb. Júliusban már többen dolgoztak, mint januárban, még mindig kevesebben, mint tavaly júliusban, de 730 ezerrel többen a tíz évvel ezelőttinél - hangsúlyozta.

A vírusjárvány kitörése óta több mint 500 milliárd forint beruházásösztönző, munkahelyeket megerősítő, új munkahelyeket teremtő támogatásról döntött a kormány.

Az eddigi intézkedéseknek köszönhetően 912 734-en részesülhetnek munkaerőpiaci vagy képzési támogatásban. Több mint 120 ezer munkát keresőt támogatnak, a Diákhitel Pluszt már közel 18 ezer hallgató vette igénybe, a támogatási programok több mint félmillió álláshelyet védenek meg, míg a beruházástámogató, munkahelyteremtő programokkal több mint 70 ezer munkahely létrehozását tudják támogatni. A közfoglalkoztatásban jelenleg 91 184-en vesznek részt, de számuk 200 ezerig bővíthető - közölte.

A munkahelyvédelmi bértámogatásban 204 514 munkavállaló vesz részt, 26-tal több, mint egy héttel korábban, a támogatást igénybe vevő vállalkozások száma nem nőtt számottevően. Forrás van, de igény már nincs a programra a vállalkozások részéről - mondta György László. A kutató-fejlesztő-innovatív (kfi) munkakörökben kérelmet benyújtó vállalatok száma egy hét alatt kettővel, az ilyen munkakörökben dolgozó, bértámogatásban részesülők létszáma pedig 32-vel emelkedett.

Felidézte, hogy július 26-tól átalakították a munkahelyteremtő bértámogatást, azóta csak a tartós munkanélkülieket és a 25 év alattiakat támogatják. Az elmúlt közel egy hónapban napi 200-400 fős munkahelyteremtő bértámogatási igény volt.

A vállalkozói információs portálon 2441 képzés van, melyekből 851 elszámolható a magyar, high-tech és zöld kkv-kat támogató programban, amire 100 milliárd forintot szánnak - ismertette.

Kiemelte, hogy a pénzügyi intézmények eddig 22 412 hitel- és garanciakérelmet fogadtak be, számuk 1830-cal - 8 százalékkal - haladja meg az egy héttel ezelőttit, míg értékük 134 milliárd forinttal - 12 százalékkal - 1148 milliárd forintra nőtt az egy héttel ezelőttihez képest. A leszerződött állomány egy hét alatt 102,4 milliárd forinttal - 15 százalékkal - 668 milliárd forintra emelkedett, gyorsabb ütemben növekszik, mint a hiteligények - mutatott rá az államtitkár.

György László hangsúlyozta: a magyar gazdaságpolitika pragmatikus, támogatja a külföldi működőtőkét, azokat, akik hosszú távon számolnak Magyarországgal, és otthonuknak tekintik. Ugyanakkor patrióta is, célja az, hogy mindent, amit elfogyasztunk, itthon gyártsanak, ha versenyképesen elő lehet állítani, és erre az EU támogatási szabályai lehetőséget biztosítanak - tette hozzá.

A Magyar multi programban közel 20 milliárd forintot biztosítanak azon magyar tulajdonú vállalkozások számára, amelyekben nagy a növekedési potenciál. Az egészségipar fejlesztését mintegy 85 milliárd forinttal, a design- és divatipari vállalkozásokat 10 milliárd forinttal támogatják. Az élelmiszeripar támogatására folyamatban van egy beszállító-fejlesztési program kidolgozása, annak érdekében, hogy a magyar termékek még inkább eljussanak a hazai boltokba. A zöldgazdaság fejlesztésére 17,3 milliárd forintot szánnak - ismertette az államtitkár.

Beszámolt arról is, hogy jövő hétfőn jelenik meg a kamarákkal és a vállalkozói érdekképviseletekkel együtt készített vállalati fehér könyv, amelyben példákkal alátámasztva ismertetik, hogy a koronavírus-válság második fázisában milyen intézkedéseket hozhatnak a vállalkozások annak érdekében, hogy működésüket folyamatosan fenntarthassák.

Hozzátette, a vállalkozásokat - ahogy tavasszal, a járvány kezdetén - megkérték, mondják el véleményüket az őket foglalkoztató kérdésekről, a kormányzati intézkedésekről, várakozásaikról, amire szeptember 4-ig van lehetőségük a https://kutatas.gvi.hu/index.php/688729?lang=hu linken.

MTI

#kapcsolódó

TUDOK konferencia volt a Bánkiban

TUDOK konferencia volt a Bánkiban

"A Kutató Diákok Országos Szövetsége és a Kutató Diákokért Alapítvány a 2016/17-es...

ISKOLAI KÖZÖSSÉGI SZOLGÁLAT BÖRZE

ISKOLAI KÖZÖSSÉGI SZOLGÁLAT BÖRZE

Közel húsz szervezet bemutatkozásával, nagyszabású Iskolai Közösségi Szolgálat...