Több oltási akcióhetet is tervez a kormány

Több oltási akcióhetet is tervez a kormány

Magyarország elsőként tudott újraindulni az oltásoknak köszönhetően.

A kormány vizsgálja, hogy a védettségi igazolványok lejárjanak-e a második oltást követő 6-7 hónappal, de döntés egyelőre nem született erről – mondta Rogán Antal, a miniszterelnök kabinetfőnöke az Országgyűlés gazdasági bizottságában hétfőn, ahol a harmadik oltás felvételének fontosságát is hangsúlyozta, egyben azt is bejelentette, hogy több oltási akcióhetet is szerveznek a közeljövőben.

Rogán Antal hangsúlyozta: Magyarország elsőként tudott újraindulni az oltásoknak köszönhetően, most az a legfontosabb, hogy minél többen felvegyék a harmadik oltást, a koronavírus-járvány ötödik hullámát ugyanis csak akkor lehet megelőzni vagy ellaposítani.

Ennek érdekében a kormány decemberben és várhatóan januárban is újabb oltási akcióheteket, illetve „névre szóló” kampányokat szervez az egészségügyi hatóságokkal együttműködve, ahogy tette eddig is.

A megerősítő oltás beadása azért is nagyon fontos, mert Magyarországon az oltások többségét június végéig adták be, a vakcina védő ereje pedig 4-6 hónap után jelentősen csökken – figyelmeztetett a miniszter.

hirado.hu

#kapcsolódó

Semmelweis-nap – 30 egészségügyi dolgozót tüntettek ki a vármegyeházán

Semmelweis-nap – 30 egészségügyi dolgozót...

A Semmelweis-nap 2011 óta az egészségügy legnagyobb ünnepe, amit Semmelweis...

Egy 32 éves gávavencsellői férfi fojtott meg egy tiszarádi lányt Nyíregyházán

Egy 32 éves gávavencsellői férfi fojtott...

Egy 12 éves lány tiszarádi eltűnéséről tett bejelentést a rendőrségre egyik...