Helyi önkormányzati választás 2024. június 9. – összegyűjtöttük az összes nyíregyházi jelöltet

Helyi önkormányzati választás 2024. június 9. – összegyűjtöttük az összes nyíregyházi jelöltet

A nyár második vasárnapján több választás is zajlik egy időben Magyarországon. Az EU parlamenti választás részleteiről a valasztas.hu, valamint az országos sajtó oldalain tájékozódhatnak részletesen.

A helyi önkormányzati választásra is lezárult a jelöltállítás, a jogorvoslati határidők lejártával véglegessé vált azok névsora, akikre voksolhatunk június 9-én, Nyíregyházán. Megtörtént a sorsolás is, így az alábbiakban abban a sorrendben közöljük a polgármester- és képviselőjelöltek nevét a jelölőszervezetek rövid megnevezésével, ahogyan majd a szavazólapon láthatják, illetve ahogy most is megtekinthető a valasztas.hu hivatalos oldalon. A jelölőszervezetek teljes nevét, valamint az eredeti, színes logókat egy-egy alkalommal tüntettük fel. Ami pedig a nemzetiségi önkormányzati választásokat illeti, a következő lapszámunkban olvashatják a jelöltek listáját. (Az egyéb részletekről korábban részletes interjút készítettünk a Nyíregyházi Naplóban dr. Szemán Sándor címzetes főjegyzővel, a Helyi Választási Iroda vezetőjével, mely most is olvasható a nyiregyhaza.hu városi webportálon.)

 

Polgármesterjelöltek

1. Dr. Kovács Ferenc, FIDESZ Magyar Polgári Szövetség – Kereszténydemokrata Néppárt (a továbbiakban: FIDESZ-KDNP)

2. Jeszenszki András, Szövetség Városunkért, Függetlenek Egyesülete, Momentum, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – ZÖLDEK, Nép Pártján, MMN

3. Kovács Koppány Zoltán, Mi Hazánk

4. Nagy László, BK

 

1. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1. Szögi Lajos Zoltán, Mi Hazánk

2. Hajdu Nándor, Szövetség Városunkért, Függetlenek Egyesülete, Momentum, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – ZÖLDEK, Nép Pártján, MMN

3. Dr. Ulrich Attila, FIDESZ-KDNP

4. Nagy László, BK

5. Iván Petra Kinga, MKKP (Magyar Kétfarkú Kutya Párt)

 

2. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1. Lászlófi Attila, Mi Hazánk

2. Kohán Zsolt, MKKP

3. Gödény Norbert, BK

4. Fodor István, Szövetség Városunkért, Függetlenek Egyesülete, Momentum, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – ZÖLDEK, Nép Pártján, MMN

5. Nagy Szabina, FIDESZ-KDNP

 

3. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1. Reményi Angéla, MKKP

2. Babosi György, Szövetség Városunkért, Függetlenek Egyesülete, Momentum, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – ZÖLDEK, Nép Pártján, MMN

3. Halkóné dr. Rudolf Éva, FIDESZ-KDNP

4. Fekete Béla, Mi Hazánk

5. Vas László, BK

 

4. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1. Gulyás András, MKKP

2. Ferenczi Klaudia, BK

3. Smidt Ferenc, Szövetség Városunkért, Függetlenek Egyesülete, Momentum, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – ZÖLDEK, Nép Pártján, MMN

4. Kiss Imre László, Mi Hazánk

5. Kósa József, FIDESZ-KDNP

 

5. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1. Török Sándor, Mi Hazánk

2.  Jeszenszki András, Szövetség Városunkért, Függetlenek Egyesülete, Momentum, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – ZÖLDEK, Nép Pártján, MMN

3. Szenti Tibor, FIDESZ-KDNP

4. Pákey Béla, BK

5. Mándrik Dominik, MKKP

 

6. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1. Gyarmati Mihály, Szövetség Városunkért, Függetlenek Egyesülete, Momentum, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – ZÖLDEK, Nép Pártján, MMN

2. Joó Miklós, Mi Hazánk

3. Drabik Zsolt, BK

4. Ágoston Ildikó, FIDESZ-KDNP

5. Dr. Nagy Virág, MKKP

 

7. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1. Dr. Pápai László, Szövetség Városunkért, Függetlenek Egyesülete, Momentum, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – ZÖLDEK, Nép Pártján, MMN

2. Jászai Menyhért, FIDESZ-KDNP

3. Tóth Zoltán, BK

4. Héri Zoltán, Mi Hazánk

 

8. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1. Gulácsi Zoltán, BK

2. Szarka Barbara, Független

3. Tömöri Edit, Szövetség Városunkért, Függetlenek Egyesülete, Momentum, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – ZÖLDEK, Nép Pártján, MMN

4. Nagyné Orbán Borbála Julianna, Mi Hazánk

5. Lovas Kovácsné Nagy Erika, FIDESZ-KDNP

6. Türk Attila, MKKP

 

9. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1. Jónás Tibor, MKKP

2. Lengyel Máté, Szövetség Városunkért, Függetlenek Egyesülete, Momentum, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – ZÖLDEK, Nép Pártján, MMN

3. Illés Zoltán, FIDESZ-KDNP

4. Szaniszló István, BK

5. Papp Dávid, Mi Hazánk

 

10. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1. Major István, BK

2. Tóth Imre, FIDESZ-KDNP

3. Major József, Szövetség Városunkért, Függetlenek Egyesülete, Momentum, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – ZÖLDEK, Nép Pártján, MMN

4. Kiss László, Mi Hazánk

5. Káté Tibor, H.H.Cs.O.E. (Hátrányos Helyzetû Családok Országos Egyesülete)

 

11. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1. Gyula Szabolcs, FIDESZ-KDNP

2. Póka Imre, Szövetség Városunkért, Függetlenek Egyesülete, Momentum, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – ZÖLDEK, Nép Pártján, MMN

3. Kostyál Tamás, MKKP

4. Glonczi László, H.H.Cs.O.E.

5. Makkai Csaba, BK

6. Dr. Horváth Attila, Mi Hazánk

 

12. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1. Tóth Károly, BK

2. Suszter Csaba, Szövetség Városunkért, Függetlenek Egyesülete, Momentum, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – ZÖLDEK, Nép Pártján, MMN

3. Tóthné Horváth Mária, H.H.Cs.O.E.

4. Mussó László, FIDESZ-KDNP

5. Hegyes András Zoltánné, Mi Hazánk

 

13. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1. Vassné Harman Gyöngyi, FIDESZ-KDNP

2. Sápiné Leca Ildikó, Szövetség Városunkért, Függetlenek Egyesülete, Momentum, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – ZÖLDEK, Nép Pártján, MMN

3. Csernus Gábor, BK

4. Tóthné Virágos Valéria, Független

5. Kovácsné Németh Erika, Mi Hazánk

6. Kresztyankó László, Független

7. Hendre András, H.H.Cs.O.E.

 

14. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

1. Jármezei Tamás Zsolt, Mi Hazánk

2. Bajnay Kornél, FIDESZ-KDNP

3. Kovács István, Szövetség Városunkért, Függetlenek Egyesülete, Momentum, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – ZÖLDEK, Nép Pártján, MMN

4. Almási András, MKKP

5. Kirják József, BK

 

15. számú egyéni választókerület képviselőjelöltjei

 1. Ráb Jánosné, FIDESZ-KDNP

2.  Mike András, Szövetség Városunkért, Függetlenek Egyesülete, Momentum, LMP – Zöldek, MSZP, Párbeszéd – ZÖLDEK, Nép Pártján, MMN

3. Szécsi Józsefné, BK

4. Makara-Balla Gergely, MKKP

5. Kovács Koppány Zoltán, Mi Hazánk

 

#kapcsolódó

November 1-jén nem kell majd behajtási díjat fizetni az Északi temetőben!

November 1-jén nem kell majd behajtási...

Alig egy héttel Mindenszentek előtt már most érezhetően nagyobb a forgalom...