Vigyázzunk a méhekre, szükség van rájuk!

Vigyázzunk a méhekre, szükség van rájuk!

A vádirati tényállás szerint a sértett már több mint 10 éve a vádlott beleegyezésével tartott méheket a vádlott résztulajdonában lévő erdőben.

A sértett rendszeresen tájékoztatta a vádlottat arról, hogy az átteleléshez a méheknek teljes nyugalomra van szüksége, különben felbolydulnak, mézkészletüket felélik, így melegíteni sem tudják egymást és elpusztulnak.

A vádlott azonban 2022. év telén – a sértettel történt megegyezése ellenére – a kaptárok közvetlen közelében fakitermelést folytatott, a nagy zaj következtében a méhcsaládok felbolydultak, 88 méhcsalád megfagyott és elpusztult. 

A vádlott a rongálással közel 4 millió Forint kárt okozott, vele szemben – büntetlen előéletére is figyelemmel – pénzbüntetés az ügyészség indítványa.

Forrás: Dr. Márton Anett Zsuzsanna, helyettes sajtószóvivő

#kapcsolódó

60 éves lett egyik legismertebb népzenészünk – Isten éltesse a Nyíregyházán végzett Csík Jánost!

60 éves lett egyik legismertebb népzenészünk...

Csík János Kossuth-díjas népzenész, a Csík Zenekar alapítója december 30-án...

Nyíregyháza a Kolozsvári Magyar Napokon

Nyíregyháza a Kolozsvári Magyar Napokon

Új helyszínen, de változatlanul lelkes fogadtatással mutatta be turisztikai...