GÖRKAPOCS FESZTIVÁL

GÖRKAPOCS FESZTIVÁL

Újra Nyíregyházán rendezte meg a Görkapocs Fesztivált a Görögkatolikus Metropólia. Az egyház célja a rendezvénnyel, hogy nyisson a város és az emberek felé, megismertesse velük hagyományát és értékeit. Benépesült a Kossuth tér, a színpadon felléptek a görögkatolikusság sokszínűségét bemutató előadók.

Az esemény minden évben összekapcsolódik az évente Máriapócsra szervezett Ifjúsági Gyalogos Zarándoklattal és a 2012-es első fesztivál után megtartották Debrecenben, Tokajban, Nagykállóban és most újra visszatért Nyíregyházára. A görögkatolikus egyház eredeti célja a rendezvénnyel, hogy nyisson a város és az emberek felé, megismertesse velük hagyományát és értékeit. Emellett bemutassák, hogy az egyház hogyan és miként képes a XXI. században együtt élni, együtt tevékenykedni és együtt haladni a kor emberével, kultúrájával, eszközeivel. Fontosnak tartják, hogy a fesztivál összekapcsoljon görögkatolikust a görögkatolikussal, keleti keresztényt a protestánssal, hívőt a hitetlennel, fiatalt az időssel, kíváncsiskodót a szolgálatot teljesítőkkel, és ezáltal mindannyiunkat az Istennel.

Cikk folytatása: http://www.nyiregyhaza.hu/gorkapocs-fesztival-2016-08-11 

#kapcsolódó

Fergeteges bál a Kodályban!

Fergeteges bál a Kodályban!

Velencei díszítés, tánc, kávéház és gondola…..

Mi leszel, ha nagy leszel? Felvételi, indul!

Mi leszel, ha nagy leszel? Felvételi,...

Mi leszel, ha nagy leszel? Felvételi, indul!