A háromnapos rendezvényt 25. alkalommal szervezték meg a budapesti Hungexpo húszezer négyzetméteres területén. Az oktatási piac legrangosabb hazai eseményét Hankó Balázs, kultúráért és innovációért felelős miniszter nyitotta meg, aki többek között azt is elmondta: a cél, hogy a magyar egyetemek nemzetközi szinten is a legjobbak közé kerüljenek. Idén a felvételizők február 15-ig véglegesíthetik jelentkezésüket.
A nagyszínpadon az informatív előadások mellett számos zenés, táncos produkciót is láthatott a közönség. A Nyíregyházi Egyetem Cheerleader csapata lélegzetelállító akrobatikus show-val készült a nemzetközi kiállításra. A csapat három napon át az egyetem standjánál látványos flash mobbal szórakoztatta a látogatókat, akiket közös táncra is invitáltak.
Az egyetem ebben az évben a nagyszínpaddal szemben, kiemelt helyen és modern vizuális eszközökkel, VR-technológiával vett részt a programon. A tavaly nagy sikerrel elindított mesterséges intelligencia alapú szakválasztó applikációt, melyet egyedülállóan csak a nyíregyházi intézmény alkalmazott, idén új fejlesztésekkel bővítették. A nyementor.hu címen elérhető platform a felhasználó válaszai alapján, az érdeklődési körének legmegfelelőbb szakot ajánlja, segítve ezzel a sikeres felvételi jelentkezést és a pályaválasztást. 2025-től már valamennyi, az egyetem által kínált szakot videós és 3D-s animációs felületen is megismerhetik a látogatók, virtuálisan bejárhatják az egyetemet is.
A szakmai közönség számára szervezték meg a kiállítással párhuzamosan az EDUCATIO+ konferenciát. A szekcióüléseken több intézmény képviselője tartott előadást, köztük dr. Hárskuti János, a Nyíregyházi Egyetem elnöke, aki elmondta: az intézmény számokban is mérhető dinamikus növekedési pályára lépett, amelyben az innováció mellett a tradíció szerepe is kiemelkedő. Az elnök a megújuló egyetem céljait, regionális szerepvállalásának alappilléreit is bemutatta, melyet „Innovációs Híd” címmel szemléltetett: az egyetem tudásközpont szerepével az üzleti és a gazdasági szféra közötti együttműködést erősíti. Fontos szerepet kapnak az egyetemi tudástranszfer eszközei, az úgynevezett spin off cégek, amelyek az intézményi kutatásokra támaszkodva segítik a térség gazdasági fejlődését, valamint az egyetem presztízsének és piaci bevételeinek növelését.
A háromnapos jubileumi expón ötvenháromezer látogatót regisztráltak, ebből többezres nagyságrendben érkeztek a Nyíregyházi Egyetem standjához is az érdeklődők. Az intézmény idén nagyobb és látványosabb területen mutatta be bővülő képzési kínálatát. A nagyszínpaddal szemben világítótoronyhoz hasonló oszlopon ledfelületre készített egyedi animációt láthatott a közönség, a nyitott látogatói térben pedig LEGO műhely, VR-repülés, népzene és néptánc is várta a felvételizőket.
A hírt Kindrusz Emesétől az NYE kommunikációs munkatársától kaptuk.