Magyar diák Tokióban: Asztalos Marcell a Shiba projekt döntőjébe volt hivatalos

Magyar diák Tokióban: Asztalos Marcell a Shiba projekt döntőjébe volt hivatalos

Asztalos Marcell, a Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum 11.D osztályos tanulója egyedüli magyarként jutott be a nemzetközi Hack Club „Shiba” projekt tokiói döntőjébe.

A több mint ötezer pályázóból kiválasztott harminc fiatal egy héten át mutathatta be saját videojáték-fejlesztését egy általuk megtervezett játékteremben. Marcell sikere jelentős elismerés Nyíregyháza és Magyarország számára.

A részletekről Marcell a Nyíregyházi Televízió Szieszta című műsorában számolt be. 

#kapcsolódó

Rangos állami kitüntetést kaptak

Rangos állami kitüntetést kaptak

2022. augusztus 19-én a Pesti Vigadóban a Magyar Köztársaság elnöke Vajda Tamás...

Haltelepítés a Bujtosi-tóba

Haltelepítés a Bujtosi-tóba

Cél, a Bujtosi-tó élővilágának rehabilitációja, valamint vízminőségének javítása...