A Nyírvidék száz évvel ezelőtti számait lapozgatva a vezetőhírek a nagy háborúról szóltak, a frontok eseményeiről és a békevárásról. Karácsony felé közeledve azonban a háborús időkben sem feledkeztek meg a jótékonykodásról.
A Szociális Missziótársulat nyíregyházi szervezete bazárvásárt rendezett a Koronában. Az érdeklődők jutányos áron szerezhették be a karácsonyi ajándéktárgyakat és a vásárlással még jótékonykodtak is, hiszen „a bazárvásár célja a legszebb, legnemesebb, a szegény, apátlan, anyátlan gyermekek és hadiárvák karácsonyi fölruházása” volt. A vásárlók ellátásáról büfé gondoskodott. Még tombolát is rendeztek, sőt 1 koronás belépődíj ellenében Rácz Marci sétahangversenyén is részt vehettek.
Szalay Pál polgári fiúiskolai művész-rajztanár karácsonyi képeslapokat készített, amelynek teljes bevételét hadijótékony célokra ajánlotta fel.
A Leányegylet a városháza nagytermében állíttatta fel karácsonyfáját és ide szervezte ünnepségét a szegénységben élő gyermekek számára, akiket apróbb, de értékes ajándékokkal is megörvendeztettek. A karácsonyfadíszeket, a süteményeket és a gyermekeknek szánt adományokat a város társadalma ajánlotta fel. Szintén adományokból állították fel az árvák karácsonyfáját is az Erzsébet árvaházban.
Az előző évekhez hasonlóan nem felejtkeztek el a nyíregyházi kórházakban lévő katonákról, valamint a harctereken szolgálatot teljesítő nyíregyházi katonákról sem. Oltványi Ödön helyettes polgármester az egész városra kiterjedő akciót hirdetett annak érdekében, hogy megajándékozhassák őket. A város kórházaiban akkor mintegy ötezer katona bízott a gyógyulásában.
Őket akarta versével vigasztalni Vietórisz József:
Magyar katonák,
Szenvedő vitézek,
Szabad hazánkért
Élni-halni készek:
Fájdalom és gond
Senkit ma ne bántson
Itt a karácsony!
Legyen dicsőség
Istennek a mennyben,
Legyen a földön
Béke az emberben;
Szálljon szívünkre,
Hogy mindent megváltson:
Boldog karácsony!
Ilyés Gábor