Hétfőn nyit a Jégpálya Nyíregyházán!!!

A Nyíregyházi Sportcentrum üzemeltetésében működő létesítmény 1800 négyzetméter jégfelülettel rendelkezik.

Hajnal Gusztáv a Nyíregyházi Sportcentrum programigazgatója elmondta, az enyhe őszi időjárás eddig nem kedvezett a jégkészítésnek, de az elmúlt napok lehűlése lehetővé tette, hogy megkezdjék a pálya locsolását, a jég hizlalását. Ezt követően a gyerekek összekorcsolyázzák, hogy szép fehér legyen. Majd megvonalazzák a pályát, és speciális gépek segítségével alakítják ki a szükséges 4 centiméteres jégréteget.

Jégidő az oktatási intézmények számára

Nyíregyháza önkormányzata a 2018/2019-es tanévben ismét jégidőt biztosít a nyíregyházi köznevelési intézmények tanulói és a város óvodásai számára. Az oktatási intézmények a tanítási napokon reggel 8 és délután 16 óra között előzetes bejelentkezés alapján, szervezetten, csoportosan térítésmentesen vehetik igénybe a műjégpályát. Akinek nincs korcsolyája, az sem akadály, hiszen a sportcentrum 300 pár új korcsolyát vásárolt, melyeket bérelni lehet a helyszínen. A hétköznap délutáni utánpótlás edzések után, 19.00- 21.00 –ig, hétvégén egész nap 9.30-tól este 21.00-ig a városlakóké a terep. A belépő felnőtteknek 1000 Ft, a gyerek-, diák-, nyugdíjas jegy pedig 700 Ft-ba kerül. Újdonság ettől a szezontól a kedvezményes családi belépő. A Nyíregyházi Sportcentrum a korcsolyázni vágyó közönség számára érdekes programokkal is készül, melyekről folyamatosan tájékoztatják majd az érdeklődőket. A tervek szerint az időjárástól függően március végéig, április elejéig lesz nyitva a Városi Jégpálya.

Szoboszlai Tibor

HALLOWEENI SMINKTIPPEK STEFITŐL

Elkezdődött a nyíregyházi Halloween-bulik időszaka, melynek legfontosabb kelléke...

Évnyitó a Nyíregyházi Egyetemen!

Képösszefoglaló: Szarka Lajos