Figyelem! Ismét felbukkantak az úgynevezett unokázós csalók

Figyelem! Ismét felbukkantak az úgynevezett unokázós csalók

Figyelmeztet a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság Elektronikus Lakossági Bűnmegelőzési Információs Rendszere.

Közös jellemzőjük, hogy a bűnözők telefonon hívnak fel idős embereket, majd a csaló a kiszemelt áldozat hozzátartozójának, például az unokájának, gyermekének, valamilyen rokonának adja ki magát, vagy azt mondja, hogy az ő megbízásából telefonál és valamilyen indokkal (balesetet szenvedett, fogva tartják, kölcsönt vett fel stb.) pénzt csal ki az idős embertől.

Az ilyen csalások megelőzése érdekében, kérjük, fogadja meg az alábbi tanácsainkat:

  • Mindig járjon utána, hogy a rokona valóban bajban van-e! Tegye le a telefont és hívja fel hozzátartozóját!
  • Tegyen fel olyan kérdéseket, amelyekre egy idegen nagy valószínűséggel nem tud válaszolni (pl.: mikor találkoztak utoljára, rokoni körre vonatkozó kérdések)!
  • Ne hagyja magát sürgetni, próbáljon higgadt maradni!
  • Életmentő műtét külföldön sem marad el azért, mert valaki nem tud azonnal fizetni "
  • Hivatalos személy nem kér pénzt! Sem rendőr, sem tűzoltó, se mentős!

Bűncselekmény gyanúja esetén, vagy amennyiben bűncselekmény áldozatává vált azonnal hívja a 112-es központi segélyhívó számot!

#kapcsolódó

Kutatóűrhajós Nyíregyházán

Kutatóűrhajós Nyíregyházán

Kapu Tibor szülővárosába, egykori gimnáziumba látogatott.

Mr. és Mrs. – Egy színpadi produkció, amit látnia kell!

Mr. és Mrs. – Egy színpadi produkció,...

A Művészetek Völgye és az Art-Színtér közös előadása. A Mr. és Mrs. egy olyan...