Kerékpártúra a tirpák telepesek nyomában

Kerékpártúra a tirpák telepesek nyomában

A Középkori Templomok Útja Egyesület szervezésében 2023. szeptember 16-án, szombaton újra Nyíregyháza tirpák emlékhelyei és a bokortanyák megismerésére indulhatunk, a helyi vízfolyások jelentőségét is megismerhetjük egy tartalmas kerékpártúra keretében.

Az örökségtúra célja a bokortanyák hálózatának megismerésén túl, a már többször bejárt tucatnyi tanyán a változások megfigyelése (szántók és kertek megújulása, felújított nádfedeles házak, iskolatörténeti emlékek). A sajátos településszerkezetű bokortanyákon a résztvevők bepillanthatnak a tanyai életmódba, egy-két gazdálkodó életébe, portájára. A túra végén a bronzba öntött városalapító atyák társaságában egy jóízű estebéd elfogyasztására lesz lehetőség a Tirpák Fesztiválon. 

Bővebb információk és jelentkezés: http://www.oroksegtura.hu/programjaink/szervezett-oroksegturak/tirpak-telepesek-nyomaban-270-eves-utvonalon-2023

#kapcsolódó

Elérhető az influenza elleni vakcina Nyíregyházán is

Elérhető az influenza elleni vakcina...

November eleje óta elérhetőek az influenza elleni védőoltások a nyíregyházi...

A füstérzékelő életet menthet– jubileumi alkotói pályázat

A füstérzékelő életet menthet– jubileumi...

Az Országos Tűzmegelőzési Bizottság 2023-ban immáron tizedik alkalommal hirdeti...