Munkában a röplabdások - megkezdődött a felkészülés

Munkában a röplabdások - megkezdődött a felkészülés

Megkezdte a felkészülést a következő idényre a Fatum Nyíregyháza női röplabda együttese. Erőnléti edzések és labdás tréningek egyaránt szerepelnek a programban. A munkát az új vezetőedző Dávid Zoltán és az erőnléti edző, Tóth Dalma irányítják.

Felmérés és futás az Atlétikai Centrumban. Az egyik helyszín, ahol elkezdte a felkészülést a Fatum Nyíregyháza női röplabda együttese. Egyelőre több játékos hiányzik a keretből, Lászlop Alexandra és Tóth Fruzsina a válogatottal készül. Ők vasárnap Nyíregyházán Dánia ellen lépnek pályára a nemzeti csapat színeiben EB-selejtezőn. Szombaton a férfi válogatott is a Continental Arénában játszik Törökország ellen. Hiányoznak még a venezuelai és az egyiptomi válogatottal dolgozó röplabdások is, több új játékos viszont megérkezett, és változott a szakmai stáb is. A vezetőedző Dávid Zoltán lett, aki eddig férfi csapatokkal dolgozott. Játékosként harcosság jellemezte, és szeretné, ha a csapat is az utolsó pillanatig küzdene a mérkőzéseken. 

- Én szenvedélyből csinálom a munkámat, és szeretném ha a játékosok is úgy állnának hozzá a feladathoz, ahogy egy profihoz illik. Sokan mondták, hogy a lányokkal edzeni más lesz mint a fiúkkal, én azt kérem mindenkitől, hogy 9 hónapig csak a röplabdára koncentráljon - mondta Dávid Zoltán vezetőedző. 

Van egy visszatérő is az együttesnél. Tóth Dalma pár éve hagyta abba a röplabdát. A saját nevelésű egykori játékos most erőnléti edzőként jött vissza korábbi klubjához. 

- Furcsa egy kicsit ismét együtt dolgozni a korábbi társakkal, immár edzőként. De örömmel jöttem vissza. Jelenleg felmérések zajlanak, az érdemi munka ezt követően indul - mondta Tóth Dalma erőnléti edző. 

A felkészülés hazai környezetben zajlik, majd a harmadik hétben már edzőmérkőzések következnek. A tervek szerint idén is megrendezi a klub a hagyományos Fatum Kupát. A bajnokság a tervek szerint októberben rajtol. 

Szerző: Dankó László

#kapcsolódó

Ön főz a legjobban? - Jelentkezzen a Tirpák Fesztiválra és bizonyítsa be!

Ön főz a legjobban? - Jelentkezzen...

Szeretne főzni a Tirpák Fesztiválon? Megmérettetné magát egy tuti nyerő csapatban?...

Ma sem ússzuk meg szárazon, mutatjuk, hol szakadhat le az ég

Ma sem ússzuk meg szárazon, mutatjuk,...

Elsőfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat a zivatarok...