Átadták a díjakat a "Könyvfalóknak"

2008-ban indította útjára a nyári szünidő hasznos eltöltését célozó olvasópályázatot a Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár Gyermekkönyvtára Keressük a Nyár Könyvfalóját! címmel.

A 10-15 éves korosztálynak ajánlunk 12 darab, vagyis egy tucat könyvet olvasmányként. Célunk, a nyári szünidő hasznos eltöltése mellet az, hogy értékes irodalmat ajánlva egyre több tizenéves gyereket csábítsunk az olvasás élményt nyújtó varázsának.

A kiválasztott műveket a klasszikus és kortárs magyar és külföldi ifjúsági irodalomból választjuk, melyet június közepétől augusztus végéig kölcsönözhetnek és olvashatnak el a gyerekek. Minden könyvhöz tartozik egy feladatlap, amely a könyv cselekményére, szereplőire, tartalmára kérdez rá játékos feladatokon keresztül.

Idén 6 magyar és 6 külföldi ifjúsági szerző művei közül válogattunk.

A pályázatra összesen 97 pályamunka érkezett be.

A legtöbben Jeff Kinney: Egy ropi naplója  és Andrew Clements: Frindli, avagy a nagy ötlet című regényét olvasták el.

Emléklapot és jutalomkönyvet kapnak:

CSEMER KATALIN

KORPÁS LÁSZLÓ

SZABÓ VERONIKA

SZABÓ ANNA

GÖNCZŐ EMMA

Oklevelet és könyvcsomagot kapnak:

VI. SZABÓ SAROLTA

V. KIRVAI CSABA

IV. BATÁRI NOÉMI

Oklevelet és 15,000 Ft értékű könyvcsomagot kap:

III. OLASZ JANKA

Oklevelet és 20,000 Ft értékű könyvcsomagot kap:

II. DORKA BENEDEK

Oklevelet, E-BOOK OLVASÓT és könyvajándékot kap:

I. FAZEKAS KRISZTA

Vihar a Marson

Soha nem tapasztalt pokol szabadult el a Mars felszínén

ILYEN ÉPÍTMÉNY MÉG NEM VOLT NYÍREGYHÁZÁN!

Első alkalommal épült iglu Nyíregyházán, a Sóstói tó partján. Nézd meg a képeket,...