WMO: Túlságosan a napi csúcshőmérsékletre figyelünk, pedig az éjszaka veszélyes

WMO: Túlságosan a napi csúcshőmérsékletre figyelünk, pedig az éjszaka veszélyes

A szakértő szerint fontos lenne, hogy éjszakánként szervezetünk fel tudjon frissülni az egész nap tartó hőség után.

A mostani hőhullámok idején túlságosan sok figyelmet kapnak a napi csúcshőmérsékletek, pedig az egészségügyi kockázatok szempontjából sokkal jelentősebbek a magas éjszakai hőmérsékletek – figyelmeztetett kedden Genfben John Nairn, a Meteorológiai Világszervezet (WMO) extrém hőséggel foglalkozó szakértője.

A szakértő szerint fontos lenne, hogy éjszakánként szervezetünk fel tudjon frissülni az egész nap tartó hőség után.

Egy, a WMO által kedden közzétett nyilatkozat szerint az északi féltekét sújtó hőhullám várhatóan tovább erősödik a héten, ami az éjszakai hőmérséklet emelkedésével jár együtt, növelve a szívroham és más halálesetek kockázatát.

Az ENSZ meteorológiai szervezete szerint a hőmérséklet Észak-Amerikában, Ázsiában, Észak-Afrikában és a Földközi-tenger térségében több napon át 40 Celsius-fok felett lesz , ahogy a hőhullám erősödik. A kutatók szerint az éjszakai minimumhőmérséklet is új csúcsokat fog elérni, növelve ezzel a szívroham és a halálesetek kockázatát.

„A legtöbbet a nappali hőmérsékleti maximumokról beszélnek, de a legnagyobb egészségügyi kockázatot a magas éjszakai hőmérséklet jelenti, különösen a veszélyeztetett népességcsoportok – csecsemők, idősek, krónikus betegségben szenvedők – számára”

– közölte a WMO.

A Vöröskereszt és a Vörös Félhold Nemzetközi Szövetségének adatai szerint az elmúlt 10 évben 400 ezer ember halálát okozták az extrém klíma- és időjárási események. Egy jelentés szerint Európában 60 ezer többlethalálozást okoztak a tavalyi hőhullámok.

hirado.hu

#kapcsolódó

Ismét igényelhetnek bérköltség-támogatást a vidéki álláskeresőket alkalmazó cégek

Ismét igényelhetnek bérköltség-támogatást...

Elindult a Vállalkozások regionális munkaerő-támogatása program, amelyben az...

Magyarországon is látható lesz a részleges napfogyatkozás, erre mindenképpen figyelni kell

Magyarországon is látható lesz a részleges...

A mintegy két órán át tartó jelenséget szabad szemmel és távcsővel is meg lehet...