Megyei Német Nyelvi Csapatverseny az Eötvösben

Csorbáné Bánfalvi Márta Megyei Német Nyelvi Csapatverseny eredményei.

A Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban 2022. november 11-én, pénteken rendeztük meg a Megyei Német Nyelvi Csapatverseny döntőjét. A versenyre a megye különböző iskoláiból 22 csapat nevezett. Az írásbeli forduló feladatlapjait 2022. október 11-én saját iskolájukban oldották meg a versenyzők. Az itt elért eredmény alapján került sor a legjobbak meghívására a verseny második fordulójára, illetve a díjkiosztó ünnepségre. A gyakorlóiskolát képviselő csapatok versenyen kívül vettek részt a megmérettetésen.

A Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata anyagi támogatásával megvalósított  versenyt Dr. Komáromi István a Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium igazgatója nyitotta meg, majd Nagy Szabina önkormányzati képviselő  köszöntötte a résztvevőket.

A verseny döntőjén a csapatok egy akadályversenyen vettek részt, ahol 6 állomáson a német nyelvhez kapcsolódó játékos feladatokat oldottak meg.

A verseny résztvevői az iskola aulájában a Nyelvek Európai Napjára a gyakorlóiskola diákjai által készített plakátokból, rajzokból összeállított kiállítást tekinthették meg.

Az eredményhirdetésen a díjakat Nagy Szabina önkormányzati képviselő és Dr. Komáromi István az Eötvös József Gyakorlóiskola igazgatója adta át.

Köszönet a verseny szervezéséért a német nyelvi munkacsoport tagjainak (Subert Ildikó, Jeneiné Duli Mónika, Mokánszkiné Péter Adrien, Kurinszky Andrea), valamint az Idegen Nyelvi Munkaközösség tagjainak.

Nagyné Mussó Judit

Szabados Dóra      Kaplanska Izabella

Apagyi Zrínyi Ilona Általános Iskola

Szabóné Varga Anikó

1. évfolyamon a Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumot a Verdák 3 csapat képviselte. A csapat tagjai: Ónodi Kata, Demeter Csongor, Bodnár- Gyomai Panna.

1. évfolyam

Kiss Hanna

Nyíregyházi Kazinczy Ferenc Általános Iskola

Mrázné Cserhalmi Edit

1. évfolyamon a Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumot a Personen csapat képviselte. A csapat tagjai: Krump Kiara, Morauszki Benjámin, Harangozó Luca.

Már csak néhány nap és nyit a forgatag

November 25-től január 1-ig tart nyitva az ünnepi forgatag műsoros estekkel...